2013/10/10

Nagy meccsen vertük az éllovast

Nagy skalpot gyűjtött be csapatunk a bajnokság 4. fordulójában. Az addig hibátlan, listavezető Kürt FC ellen 2-1-re győztünk egy végtelenül kiélezett összecsapáson.

Tudtuk, hogy az ellenfélnek nagyjából tíz év fórja van velünk szemben, ez pedig meglátszik a sebességen, ennek megfelelően választottuk meg a harcmodort. Visszahúzódtunk és a megszerzett labdákból vezetett kontrákkal operáltunk. A találkozó első perceiben nem nagyon tudtunk kijönni a saját kapunk elől, első helyzetünket viszont egyből gólra váltottuk (Roller volt eredményes egy parádés egyéni megoldás után), ez pedig megfordította a mérkőzést. A riválist érezhetően megzavarta a hátrány, mi pedig veszélyesebbek lettünk és a szünetig kialakított ziccerekből akár további két-három gólt is szerezhettünk volna. A játékrész krónikájához tartozik, hogy a tőlünk megszokott színvonalon hoztunk le egy emberelőnyös helyzetet...

Fordulás után is jött előre a Kürt FC, de mi is időnként veszélyeztettünk ellencsapásokból. Svarc egy rá jellemző labdalopásból meglógott, majd éles szögből, a trolibuszossal megszerezte a második gólunkat is. Néhány perc aztán elég pikánsra sikerült, egy emberhátrányt is kibekkeltünk, 7-8 perccel a vége előtt viszont szépített a rivális, így meleg lett a hajrá. Időt kértünk, rendeztük a sorokat, és néhány neccesebb pillanattal megspékelve azért lehoztuk a meccset.

Győzelmünk a nagy ziccerek száma, a tudatosság alapján megérdemelt. Egy igen jó erőkból álló együttest sikerült megverni fegyelmezettségünknek köszönhetően. Az este krónikájához Miki visszatérése is hozzátartozik, a középiskolások anyázásának utóéletéről pedig talán majd az emelt szintű földrajz érettségi után számolunk be...

Kürt FC - Aljas család 1-2 (0-1)
Gsz.: Szolga R., Mihály A.
2 perc: Szabó Mátyás
Aljas: Molnár I. - Kívés L., Szabó M., Mihály A., Antal G., Szabó Mátyás, Szolga R., Csóti N.